Naujienos

Narių apklausos rezultatai

Norėdami geriau organizuoti dirbtuves, vykdėme narių apklausą. Jose sudalyvavo viso labo 19 žmonių, tad gal dar anksti daryti išvadas, bet dalinamės rezultatais. Jeigu esi buvęs ar esamas narys(-ė), ir dar dar nepildei anketos (arba jau pildei, bet nori kažką pakoreguoti/papildyti), gali tai padaryti ČIA

O kol kas dalinuosi rezultatais ir pastebėjimais.

KODĖL ŽMONĖS PRISIJUNGIA?

Galima daryti išvadą, kad daugumai žmonių yra aktualu daryti savo darbus, ir nieko nedomina galimybės gauti užsakymų. Tai jau ir matosi kurį laiką – kai gauname užklausas dėl gamybos, dažniausiai niekas nenori jų apsiimti. Taigi, manau galbūt reikėtų šiuos komercinius pasiūlymus kažkaip iškelti į atskirą grupę, kur būtų prijungti tik tie, kam įdomu.

KAS PROBLEMATIŠKIAUSIA ŠVIEŽIAI PRISIJUNGUS?

Daugeliui žmonių prisijungus prie Padirbtuvių neaišku, kas už ką atsakingas, ir neaiški bendra tvarka. Paaiškinimas toks, kad tu pats esi atsakingas už viską 🙂 Gal ir komplikuota, tačiau prižiūrėtojo/valytojo/tvarkdario išlaikymas kainuotų antra tiek, kiek kainuoja patalpų nuoma. Vadinasi, ir pusmečio mokestis turėtų būti dvigubas, arba turėtume turėti dvigubai daugiau narių/rėmėjų. Taigi, kol kas renkamės variantą, kad visi esame atsakingi už viską.  Na o taisykles, jei dar neskaitei, galima paskaityti ČIA. Malka sako, kad būtų gerai nufilmuoti intro filmuką apie taisykles. Kas nori pabūti aktorium, operatorium, scenografu? 🙂

KAIP, BE NARYSTĖS MOKESČIO, NARIAI PAPILDOMAI REMIA PADIRBTUVES?

Kadangi Padirbtuvių adminai, ir tie, kas daug prisideda pačiose Padirbtuvėse tvarkant, kartais jaučiasi užsiknisę, pabandėme išsiaiškinti, kas motyvuotų mūsų narius daugiau prisidėti finansiškai ir/arba fiziškai 🙂

FINANSINĖ PARAMA

Apie pusė atsakiusiųjų paremtų papildomai, jeigu dirbtuvėms iškiltų grėsmė neišsilaikyti. Tai malonu. Dar maždaug tiek pat narių – jau dabar prisideda papildomai remdami finansiškai į stiklainiuką, mokėdami mokestį nuo gauto pelno, arba 2%.

Norime priminti, kad Padirbtuvių narystės mokestis padengia tik būtinas patalpos išlaikymo išlaidas (nuoma, komunalai), bet lėšos įrankiams susikaupia tik iš papildomos paramos. Štai todėl mūsų narystės mokestis toks draugiškas (pusmečiui 80€). Tačiau, jeigu galite, prisidėkite bet kuriuo iš visų būdų.

FIZINĖ PARAMA

O kaip dėl laiko, skirto Padirbtuvėms? Žinia, kad viskas vyksta savanorystės pagrindu. Kaip labiau “įdarbinti” narius, turėsime dar pamąstyti.. Vieni nori priiminėti sprendimus patys, kiti – nori, kad jiems būtų nurodyta, ką padaryti.. Sudėtinga. Ypatingai juntame, kad niekas nenori prisiimti organizacinių dalykų ir atsakomybių.. Gal turite pasiūlymų, kaip šią problemą spręsti? O gal pats(-i) imtumėtės kažkurią sritį kuruoti savanoriškai? Na pavyzdžiui, vienas narys atsakingas už tai, kad visada išneštos šiukšlės – kitas, kad sutepti įrankiai, ir pan. Kaip manote?

KOKIAIS DARBAIS NARIAI GALĖTŲ PRISIDĖTI?

Didesnė dalis žmonių norėtų prisidėti prie talkų ir patalpų tvarkymo. Na štai, kaip tik artėja talka, reikės įrengti naują patalpą 🙂 Kas nori paorganizuot?

Taip pat buvo pasiūlymas, kad galbūt reikėtų padaryti sąrašą darbų, kuriuos reikėtų atlikti dirbtuvėse. Ta proga atnaujinau Trello. Galite imtis kažką iš ten ir daryti. Bet taip pat prisijunkite ir pildydami užduočių sąrašą!

KOKIŲ RENGINIŲ LABIAUSIAI NORĖTUME?

Didelė dalis žmonių norėtų gamybos mokymų. Būtent tai ir bandome organizuoti jau dabar. Tad būkite aktyvūs ir dalyvaukite!

Tik ~30% žmonių aktualūs bendruomeniniai renginiai. Tačiau įdomu, kad kitame klausime ~70% žmonių atsakė, jog yra svarbu stiprinti Padirbtuvių bendruomenę. Galbūt tai reikėtų daryti ne vakarienėmis ir filmų peržiūromis, o mokymais ir bendrais projektais..

GEIDŽIAMIAUSI ĮRANKIAI

Dėl įrankių pirmauja CNC, ir labai svarbu sutaisyti lazerį.

Tai tiek rezultatų. Jeigu turite minčių, komentarų, pasiūlymų – rašykite apačioje!

Taip pat manau kad gyvas pokalbis visada geriau. Gal susitinkame gyvai pakalbėti apie tai, kaip čia ką pagerinti?

Ir dar kartą, nepildžiusiems, anketos nuoroda

Kaip gyvena Oslo makerspace (Vol. 1)

  Fellerverkstedet

Neseniai aplankėme porą Oslo makerspace’ų ir norime pasidalinti įspūdžiais su jumis! Šiame straipsnelyje papasakosime apie veikiantį jau dešimtmetį Fellerverkstedet.

Per 10 metų pakeistos 9 vietos. Taigi, panašai kaip ir mes, kraustomasi beveik kas metus… Šiuo metu makerspace’as jau pakėlęs sparnus kraustytis į dešimtąją, ir panašu, kad paskutiniąją vietą. Jie sukaupė finansų tiek, kad sugebėjo įsigyti dalį fabriko, ir šiuo metu ten įsirenginėja naujas patalpas (svajonė!).

FINANSAVIMAS

60% finansuoja savivaldybė ir valstybė, 40% sudaro naudotojų įnašai.
Mes paklausėme, kokius privalumus miesto valdžia mato tame, kad jų mieste veikia toks makerspace, ir kodėl jie juos nori remti? Ogi todėl, kad Oslas mato save kaip menišką miestą, kuriame vyksta daug kultūrinių renginių, ir valdžia pritaria  tam, jog menininkams tokia erdvė bei finansavimas yra reikalingi. Ir iš tiesų, mieste matėme daug originalių instaliacijų, skulptūrų, lauko baldų, žaidimų aikštelių. Manau, jog dalis jų buvo sukurta būtent šiame makerspace.

NARYSTĖ

Fellesverkstedet mokama už naudojimosi laiką – atėjęs užsirašai, išeidamas – užsirašai.  Šiuo metu eksperimentuojama su Fabman botu, kuris, nuskaičius kortelę, leidžia tiksliai sekti, kiek laiko kuriuo įrankiu naudojosi narys, ir už naudojimąsi didesniais įrankiais (tokiais kaip CNC staklės), mokama papildomai.
Taip pat yra “komercinė” narystė (jei tave siunčia klientas arba įmonė), ir paprastoji (40% kainos), skirta meninkams, išradėjams, kūrėjams, asmeniniams projektams. Visgi didesnę dalį finansavimo suneša “komerciniai” naudotojai.
Kadangi nėra mėnesinės ar savaitinės narystės, tai sunku pasakyti, kiek narių vienu metu šios dirbtuvės turi.

MEDŽIAGOS, SANDĖLIAVIMAS, MOKYMAI IR KITA

Patalpose retai paliekami daiktai, nes už sandėliavimą reikia mokėti papildomai. Ant kiekvieno paliekamo daikto užlipinamas lapas su data (nuo – iki) ir kita info apie projektą.
Makerspace dirba trys žmonės pilnu etatu. Kažkada būdavo rengiami mokymai, ir leidžiama naudotis įrankiais tik praėjus mokymus, tačiau tai tampa papildoma kliūtimi, atbaidančia nuo kūrybos, ir nuspręsta to atsisakyti. Taigi, šiuo metu vienas iš darbuotojų yra “budintis” salėje, ir visada gali padėti, jeigu kyla klausimai.
Medžiagas žmonėms dažnai suveikia makerspace. Kadangi jie perka dideliais kiekiais, tai gali gauti kur kas palankesnes kainas. Mums sakė, jog praeitais metais šiame makerspace buvo sunaudotos 4 tonos medienos 🙂
Šilkografijos kambarys
CNC kambarys
 
Pagrindinė patalpa su kranu
Pagrindinė patalpa
O čia vaizdelis iš naujųjų patalpų, kurias išsipirko šis makerspace (sakė, jog kainavo ~140k €. Kaip matome, nemenka strojkė vyksta…

O ateityje – bus taip

2% parama

Padirbtuvės suteikia patalpą ir įrankius, kuriais galima naudotis, norint kažką sukurti ar įgyvendinti kokią nors savo idėją.

Kodėl tai naudinga ir tau?

Nes kai turėsi idėja – galėsi prisijungti prie Padirbtuvių, ir naudotis visa čia esančia įrankių baze. Tau nereikės pirkti savo nuosavos įrangos, ar nuomotis garažo – visa tai, kartu su šaunia bendruomene, galėsi rasti Padirbtuvėse.

Kas gali naudotis Padirbtuvėmis?

Bet kas nuo 18 iki 118 metų. Turi idėjų? Prisijunk! Kad tai padaryti, reikėtų susimokėti narystės mokestį, kuris mums padeda išlaikyti patalpas. Tačiau jeigu turi finansinių sunkumų, parašyk mums ir apie tai. Mylime žmones su idėjomis, tad ką nors sugalvosime.

Kam mums reikalinga parama?

Mes esame ne pelno siekianti organizacija, veikianti savanorišku principu. T.y. nė vienas iš organizaciją kuruojančių, organizuojančių ir išlaikančių žmonių negauna atlygio.

Narystės mokestis padeda išlaikyti patalpas, o štai naujų įrankių pirkimas vykdomas iš papildomai gaunamų įplaukų – dažniausiai tai būna parama. Būtent dėl to mes ir vėl prašome remti mus 2% . Svajojame ir toliau plėsti įrankių bazę, kad įrankiai neribotų fantazijos.

Ką nuveikėme per 2016 metus?

Iš gautos paramos papildėme įrankių sąrašą šiais daiktais:

Suvirinimo aparatas Shermann MIG
Metalo pjovimo aparatas
Freza su antgalių rinkiniu
Šlifavimo staklytės

Pilną įrangos sąrašą gali rasti čia: http://padirbtuves.lt/iranga/

Instrukcija, kaip elektroniniu būdu paskirti paramą

VšĮ „Padirbtuvės“ identifikacinis numeris 303805353

AČIŪ!

Kaip paremti Padirbtuves?

Tada – PAupio gatvė, dabar – PAribio gatvė.
Tada – vienas langas ir drėgnos sienos, 6 nariai.
Dabar – trys langai, parketas, 40 narių ir nepalyginamai didesnė įrankių bazė.
Labai džiaugiamės visais, kurie per šį laiką prisidėjo prie Padirbtuvių, čia kūrė, tvarkė, talkininkavo, rėmė. Ačiū jums !

Jeigu norite paremti Padirbtuves, galite tai padaryti šiais būdais:

1) Padedant pritraukti naujus narius

2) Savo laiku (talkų organizavimas, patalpų, įrankių tvarkymas, contento kūrimas reklamai, Darbai iš Trello)

3) Patreon

4) Paypal

5) Tiesioginiu pavedimu į VšĮ Padirbtuvės LT567400049882023810

6) Skiriant 2%

2% parama

Praeitais metais svajojome pakelti “Padirbtuves kubu. Po metų rezultatas toks: kubu nepakilome, bet iš dviejų pasidauginom tai tikrai! Persikėlėm į dvigubai didesnes patalpas, o ir narių bei įrankių šiemet turime dvigubai daugiau.  Mums pasitempti tikrai labai padėjo Jūsų 2% parama.

Iš jos praeitais metais pirkome:

  • “Makita” suktukai, (~200 Eur)
  • “Milwakee” šlifuoklis (~140 Eur)
  • Spaustuvai klijavimui (~40 Eur)
  • Įvairios buitinės smulkmenos patogesniam darbui
  • Lazerio lempos (~400 Eur)
  • Lazerio remontas (~150 Eur)
  • Kaminas krosnelei (~100 Eur)

Continue reading “2% parama”